Віртуальна виставка краєзнавчої літератури, яку отримала бібліотека у першому кварталі 2015 року

Мокрицький Г. П.

Цікава Житомирщина: Ілюстрована туристична енциклопедія: (чотири тисячі памятників, будівель, парків та інших визначних і цікавих місць області). - У 4-х т. - Т. 2. - Житомир: Вид-во "Волинь", 2014. - 384 с. - 791 іл.


У 2013 році випустили другий том туристичної енциклопеді "Цікава Житомирщина". Це пізнавальне видання. Книга створена для туристів, а тому на її сторінках є лише те, можна ПОБАЧИТИ "

Чирков О. С.

Житомиький театр: учора й сьогодні. Нариси. - Житомир:"Полісся", 2014.-144с. ілюстр.


Ці нариси присвячені творчій біографії першого стаціонарного театру в Житомирі, народженого у 1803 році. Коментуються окремі сторінки його історії, творчі здобутки і втрати, щасливі і трагічні миттєвості його життя.

Письменники Житомирщини.

Книга 2. Автор-упорядник Михайло Пасічник. П 35 - Житомир : ПП "Рута", 2014 р. - 360 с.


Друга книга видання "Письменники Житомирщини" обєднала розповіді про письменників, які народилися на Житомирщині, але в силу різних обставин живуть і творять (або жили і творили) в інших областях України. 

Крім того, у ній подано відомості про щойно прийнятих до НСПУ письменників.

Обидві книги формувалися з проекцією на вивчення теми "Література рідного краю" у школах та інших навчальих закладах.


Віртуальна виставка краєзнавчої літератури, яку отримала бібліотека у третьому кварталі 2014 року

Костюк О. Є.

"Людина майбутнього" Микола Мартинюк. - Новоград-Волинський: Палац дітей та молоді, 2014.- 60с.

 

Історико-краєзнавчий нарис "Людина майбутнього": сторінки життя видатної людини Миколи Івановича Мартинюка. Конкурсна робота "Великі досягнення маленьких людей" в рамках Всеукраїнського конкурсу (м. Львів) "Непізнана історія мого краю" - розкриває досі невідомі і визначні історичні постаті міста. Робота була визнана одною із кащих. Виникла ідея продовження, - зокрема більш детально висвітлення найважливіших періодів життя Миколи Івановича з крупинками його спогадів, спогадів людей, причетних до життя та діяльності Миколи Івановича Мартинюка.

Крищенко В. Д.

Не опускаючи очей ...: вибране/ В. Д. Крищенко. - К.: ТОВ "Юрид. фірма "Кордон", 2013. - 630 с.

 

  Нова книга майстра слова Вадима Крищенка - це підсумок багатох років його творчості. У ній роздуми і пошуки істини, утіха і страждання, любов і гнів, розлунистий заклик і наспівний мотив, що барвисто вплелися у вінок поетичних рядків. Тут ви знайдете рядки відомих пісень, які полюбились нашим людям. Поет переконаний, що поезію слід читати вибірково, під настрій, в годину душевної розмови читача з автром.

  Шанувальників у поета дуже багато, особливо людей спорідненого розуміння добра, які усім своїм єством залюблені в рідну Україну. 

Скуратівський В. 

Мамина молитва. Повісті. Новели. Есеї./Скуратівський Василь Тимофійович. - Київ: ТОВ "Видавництво "Гетьман", 2013. - 504 с.

 

   "Мамина молитва" - книга прози Василя Скуратівського. Якщо попередні видання були присвячені переважно народознавчим звичаям, обрядам і традиціям українського народу, - то ця збірка виявляє нову грань авторських зацікавлень. Це художня проза, в якій відтворено нелегке життя селян у довоєнні та перші повоєнні роки. Герої повістей, а також новел та есеїв - реальні прототипи людей, котрі вистраждали пекельні муки радянської епохи. Попри увесь трагізм, який випав на долю нашого народу, просвічується кіптявий вогник доброти й величі нашого народу.


Віртуальна виставка краєзнавчої літератури, яку отримала бібліотека у другому кварталі 2014 року

ДРЕВА ЗВАНА (Талько-Петрук Н.В.)
Виласкавиці Волхвині. Вірші, легенди, оповідання. - Житомир: ФОП "Євенок О.О.",2014р. - 296с.

Відтворення та проявлення в поетичній магії, філософії, глибинних пластів прадавньої країнської національної культури народженої в Сонячних святах велемудрих оріїв-українців, їхній Божественній цілісності з природою, є світляним прядивом основи цієї  книги, що подарує мислячій молоді, кожній небайдужій людині, яка шукає у Вселенських мандрах себе, свій початок, стежку духовного підйому - проникливий, яскравий світогляд, наснагу Мольв, первобутню енергетику стихій, обрядових замовлянь.

Лицар нескореного духу: спогади про Євгена Концевича/редактор-упорядник Григорій Цимбалюк. - Житомир :ФОП "Євенюк О.О.", 2014.-360 с.

    Ця книжка - згусток любові, світлої і високої любові до справжньої Людини.
    А ще це видання - яскравий доказ того, що чудеса - поруч...

Мокрицький Г.П. Танго з минулим: Неординарні постаті в історії Житомира: (історико-краєзнавчі та біографічні ілюстровані есе-дослідження)/Фаховий редактор-консультант Р.Ю. Кондратюк - Житомир: Вид-во "Волинь", 2014-416с. - 600 іл.; бібліограф. покажч. 363-391.


У цій книжці ви прочитаєте 40 нарисів про неординарні постаті в історії Житомира та 160 цікавих краєзнавчих мініатюр. Книга проілюстрована 600 фотознімками. В покажчик вміщено 1304 імені та 423 географічних об'єкти, про які йдеться в основному тексті і коментарях.
Написана популярно, але глибока за змістом, книга розрахована на всі верстви і вікові групи читачів, і сподіваємось, буде корисною тим, хто не байдужий до історії і своєї "малої" і нашої спільної "Великої" Батьківщини - України.

Невимовне. Життя і творчість Юрка Гудзя: рецензії, статті, спогади, поезії, листи/ Упорядкував Олег Левченко. Житомир: Міжнародне поетичне братство Юрка Гудзя, 2013 - 208 с.


Більшість статей цієї  книги, написані  пам'ятним пером журналістів та українського писемництва, справляють одне спільне враження, яке надає можливість читачеві, мало знайомому з життям Юрка Гудзя, більш широко осягнути творчі та взаємолюдські стосунки-обрії автора зі світом тих речей, у яких він перебував.
Творчість і життя Юрка Гудзя можуть зацікавити не лише літературознавців, але й філософів, мистецтвознавців, істориків. Віриться, що з виходом цієї книжки  в світ, писати й говорити про письменника буде легше та простіше.

Рудак М.А.
П'яні кози. Гумор. - Житомир: ПП "Рута", 2013.-48с.

 

Коли читаєш бувальщини Марії Рудак, то опиняєшся в особливому світі, де панує оптимізм, добра усмішка, м'який гумор. Авторка може в звичайній ситуації побачити таке, що викличе - ні, не злу іронію, а теплу усмішку, яка підбадьорить, розвеселить і розважить.

Студзінська-Кікоть Л.І.
Весна душі моєї.-К.:"Фенікс", 2010.-224с., іл.

Лірична героїня книжки Людмили Студзінської-Кікоть - вразила і глибока натура. Їй болить доля рідної країни, вона змалку плекає в серці любов до рідного краю, до своїх земляків - простих і щирих людей. Для поетеси родина - це Божий храм, у якому воскревать найпотаємніші думки і почуття до батьків, братів, сестри, до коханого, дітей, онуків.
Книжку доречно доповнено фотознімками, з яких на нас дивляться очі авторки в різні роки її життя, світяться обличчя найрідніших, найдорожчих людей.

Журнал

//Світло спілкування.-2014.-№16.-70с.

В журналі опубліковані статті про Юрка Гудзя, Володимира Короленка та інших уродженців Житомирської області, поетичні сторінки Марії Пономаренко, Валентини Ксендзук та інших.

 

      


Віртуальна виставка краєзнавчої літератури, яку отримала бібліотека в першому кварталі 2014 року

В книзі зібрані роботи талановитих творців Волині. Вихід у світ альбому "Велика Волинь" є яскравою, довгоочікуваною подією в культурному житті Волинського краю.

Вміщені в ньому картини  представляють широкий спектр тематичних спрямувань  та стилістичних пошуків, відтворюють  таїну енергетики волинської землі, занурюють у самобутність волинської мистецької школи з її неповторною, вишуканою кольоровою гамою.
Але альбом є лише частиною культурного мистецького проекту, який передбачає фомування  пересувної виставки з творів сучасних волинських професійних художників, а також знайомство з мистецьким надбанням  краю від минулих часів до сьогодення.


Альманах містить матеріали спільного проекту освіти і науки Новоград-Волинської міської ради та міського об'єднання вчителів образотворчого мистецтва "Звягельська палітра. Художники рідного краю". В цій книзі ви маєте можливість ознайомитись із життєвим шляхом та творчою спадщиною місцевих художників.


До видання увійшли справи актової книги Книга Овруцького замкового уряду за 1678р. Опубліковані докменти ілюструють картину тогочаних правових та культурних відносин на українських землях, які на той час входили до складу Речі Посполитої. У книзі відображено особливості ділового мовлення Овруцької канцелярії, писарі якої при веденні документів послуговувались одночасно двома мовами - українською та польською. До тексту додаються вступна стаття, індекси країномовної та польськомовної частини справ, словники малозрозумілих слів та латинізмів, іменний та географічий покажчики.

Для мовознавців, істориків, юристів.


В книзі йдеться про особливості суспільного розвитку західного регіону України в 13-14ст., про особливості становлення й розвитку в ньому козацтва та його участь у суспільних процесах, зокрема в розв'язанні військово-політичних конфліктів. Розглядається й процес виникнення та діяльність козацтва в нову добу.



Ігор Ліберда відійшов у вічність у серпні 2012-го. Не дожив півроку до 75-ліття. Про себе говорив, що двічі народжений навесні. З'явився він на світ у березні 1938 року в селі Вишнівка, яке тоді звалось Чорторийськ, Баранівського району Житомирщини. А 31 березня 1955-го пролежав на операційному столі чотири з половиною години -- його оперував Микола Амосов. Під портретом автора на початку книжки не випадково є рядки: "...Намалюю серце. Подарую серце, - Вік із ним живіть".

 

І у віршах збірки теж часто згадується серце. Для автора це не просто метафора.


У новій роботі на основі багатьох джерел та статистичних даних представлено розвиток житомирської області у різні історичні періоди, охоплено різні галузі: економіки й соціального життя: будівництво, промисловість, культура й мистецтво.....


Галина Олійник багато років досліджувала життєвий і творчий шлях відомого земляка Анатолія Пашкевича. Книга "Пашкевич у нас один" являється результатом плідної багаторічної праці письменниці.


Книга Михайла Пасічника "Свідомість удосвіта" здобула на щорічному конкурсі "Краща книга року-2013" гран -прі.

Пасічник цінує і леліє метафору як основу своєї творчості. Навіть у прохідних на перший погляд віршах відчувається, що він, як справжній золотошукач, стоїть по коліна у «словесній руді», аби намити хоч «грам радію».

Уже перший вірш книжки називає верби «ніагарськими», а сосни – «пізанськими», далі, вже у третьому вірші, моя свідомість читача довго обсмоктує гіркуватий льодяник несподіваного образу сільського нашого люду:

Народу жменька, прилевадний соціум,

Що не втрапля в свободу коліньми…



У цій книзі подані короткі матеріали про тих, хто стояв біля витоків відродження нації, розробляв платформу Української революції, керував її втіленням в життя, очолював політично-координаційний центр національної державності. 


«Адмірал зі Смолки» - документально-художня повість, що розповідає про неординарну людину, славного сина житомирського Полісся  Гордія Левченка.

Він народився в селі Дубрівка Баранівського району, в бідній селянській родині. Гуляючи  берегом річки Смолки, хлопець мріяв про краще життя. Та грошей, щоб здобути професійну освіту, в його батьків не було. Але одного разу Гордій випадково прочитав у газеті, що в Кронштадську школу юнг набирають учнів, і навчання в ній – безкоштовне...Георгій Левченко, ставши юнгою, мабуть, мріяв стати й адміралом. І він ним став.

Варто зазначити, що книга «Адмірал зі Смолки» – це тематичне продовження попередніх книг Анатолія Стрільчука: «Це наша з тобою земля», «Вектор», «Батьків поріг». Усі вони – про рідний поліський край, його минуле й нинішнє.


Особливо раджу прочитати книгу Григорія Ткаченка юнакам і дівчатам, до яких вперше прийшло (чи ще прийде) кохання, щоб отримати відповіді на багато питань, що так хвилюють нинішню молодь. Описані в цій книзі події, взаємини, а також те розуміння їх, яке читається між рядками, стануть молодому поколінню своєрідною підказкою при вирішенні життєвих проблем.

Автор багатою, образною мовою описує дії, персонажів, пейзажі, подає діалоги. Книга читається легко і захоплююче, бере в полон душевним зображенням почуттів, що такі знайомі кожному з нас. Із високості літ, із глибин пережитого автор з великою майстерністю та реально правдиво ділиться з читачем тим, що зігріває серце і душу.

Це далеко не перша «в’язанка» прози і поезії, яка вийшла з-під пера Григорія Ткаченка.


В часи коли наші землі були "великою зоною", Україна вижила завдяки консерватизму українських сімей, в яких шанувалися духи померлих предків і свої традиції. А за приватною сферою, за порогом Дому, все було чужим і панувала асимілююча стихія. Принаймі, такою постає радянська епоха українського життя в творчості письменника дисидента Анатолія Шевчука, чию книжку "Житомирські етюди" прихильно зустрінуть справжні поціновувачі художнього слова.


Дослідження доктора історичних наук, журналіста, телеведучого Данила Яневського — для тих українців, які мають бажання дізнатися, чим було проголошення Акта відновлення Української держави: звитяжним вчинком українських патріотів, інтригою німецьких спецслужб чи частиною детально продуманого плану націоналістів. Проаналізувавши відомі на сьогодні документальні публікації, спеціальні дослідження, архівні матеріали фондів Українського Національного Музею (Чикаго) та Наукового Товариства імені Т. Шевченка (Нью-Йорк), автор малює альтернативну до існуючої картину створення Організації українських націоналістів, її ролі та місця в історії передвоєнної Європи, з’ясовує її чисельність, відновлює імена реальних керівників та натхненників, творців та погребенників ОУН, форми їхньої «співпраці» зі спецслужбами різних країн, джерела фінансування. У центрі документального розслідування — питання про легітимність Акта 30 червня 1941 р., обставини його народження та проголошення, політичний вплив на український національний рух за умов німецької окупації.


Нове документальне дослідження доктора історичних наук, відомого телеведучого та журналіста — для громадян України, а також політиків, героїв численних біллбордів, журналістів та кандидатів в народні депутати. Проаналізувавши десятки тисяч сторінок документів, мемуарів, спеціальних досліджень та артефактів з колекції Українського Національного Музею (Чикаго, США), автор відновив реальну історію УПА, з’ясував її чисельність, місця та час народження, імена Головних командирів. На думку автора, історія УПА — це історія збройного спротиву частини українського народу комуністичній диктатурі, історія реального, а не вигаданого Голокосту українців, історія найбільшої антропологічної катастрофи в історії Європи за останню тисячу років».