Миколая зустрічаймо в цей святий величний час

Районне дитяче свято до Дня Святого Миколая пройшло на території Дідовицької сільської рада. Жителів громади та запрошених гостей радісно зустрічала в святково прибраній залі будинку культури голова сільської ради Мосійчук Тамара Володимирівна. Вона привітала усіх присутніх зі святом і від душі побажала світлого щастя і доброї дороги до успіху, здійснення заповітних бажань і щирих сподівань. Головний спеціаліст відділу культури Новоград-Волинської райдержадміністрації Брацюк Олена Василівна від керівництва РДА і від себе особисто щиро привітала з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. Вона сказала, що з його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому. Нехай добрий Святий принесе щастя усім родинам й благополуччя рідній Україні.

Зал був в ущерть заповнений глядачами. Свято пройшло дуже весело і щиро. Усі діти приймали активну участь у заході і за отримали від Святого Миколая гарні солодкі подарунки. Спонсорами подарунків були Новоград-Волинська РДА, Дідовицька сільська рада та депутат облради Ющенко Олександр Миколайович.

Наприкінці свята Тамара Володимирівна подякувала усім учасникам, організаторам та спонсорам районного дитячого заходу, побажала миру, здоров’я, удачі і щастя.

 

Матеріал підготувала директор районної бібліотеки

 

 імені Лесі Українки Лариса Ковалевська

Районний семінар-практикум

Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації, 31 жовтня 2018 року в Новоград-Волинській районній бібліотеці імені Лесі Українки пройшов семінар-практикум з питань формування, збереження та використання бібліотечних фондів для сільських бібліотекарів району.

 На цей практикум були запрошені бібліотекарі сільських бібліотек району та бібліотекарі з ОТГ. Подібні практикуми проводяться районною бібліотекою імені Лесі Українки щоквартально.

Відкрила семінар директор районної бібліотеки Лариса Дмитрівна Ковалевська. Вона ознайомила присутніх із Постановами Кабінету Міністрів України від 22 березня 2017 р. №177  «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» та від 12 липня 2017 р. №493 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011 р. №1271».

Провідний методист районної бібліотеки Олена Данюк розповіла про пошук формули успіху «Бібліотека і сучасність».

В ході практикуму завідувач відділу обслуговування користувачі районної бібліотеки Олена Боровська надала присутнім консультацію про джерела комплектування бібліотечних фондів в нинішніх складних умовах.

Продовжила роботу семінару-практикуму бібліотекар з комплектування та обробки літератури районної бібліотеки Марія Антонюк.

Під час спілкування було обговорено багато важливих тем, що стосуються класифікаційної системи, визначено напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників, прийнято рішення щодо нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.
          Марія Антонюк надала змістовну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації, розповіла про термінологію
УДК, акцентувала увагу на видання УДК українською мовою, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК і багато іншого. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК» та проведено практичне заняття. Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

         Бібліотекар Колодянської сільської бібліотеки Оксана Онищук розповіла, що приймає участь у тренінгах в м. Житомир з питань голокосту на території Житомирської області. Вона подарувала районній бібліотеці книги на цю важку тему для усього українського народу.

На завершення семінару директором районної бібліотеки були підведені підсумки роботи і відмічено важливість цієї роботи в умовах сьогодення.

 

Матеріал підготувала директор  районної

 

бібліотеки імені Лесі Українки Лариса Ковалевська

Запрошуємо у світ книги

 

У наші часи, з ряду причин, багато дітей не лише не відвідують бібліотеки регулярно, але й ніколи в них не були. Між тим, жоден комп'ютер чи інший девайс не замінить живого спілкування з книгою. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції. В книгах зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

Впродовж місяця Новоград-Волинська районна бібліотека імені Лесі Українки проводить пізнавальні екскурсії присвячені 110-річчю заснування бібліотеки. Нових гостей радісно зустріла директор Лариса Ковалевська та ознайомила з історією бібліотеки. Допитливі читачі уважно слухали провідного методиста Олену Данюк, яка провела екскурсію поличками бібліотечних надбань та ознайомила з правилами користування бібліотекою та книгою. Крім того, проінформувала, що у бібліотеці є багато дитячих періодичних видань та чимало корисної інформації для вихователів.

Діти жваво цікавилися книгами та журналами, слухали розповідь бібліотекаря Віталіни Артеменко, відповідали на запитання вікторини, присвяченої книзі та бібліотеці, взяли участь в літературних іграх.

Діти залюбки переглянули книжкову виставку «Бібліотека це скарбниця всіх багатств людського духу». Завідувач відділом обслуговування користувачів Олена Боровська ознайомила читачів з раритетними книгами: П. Бажова «Малахитовая шкатулка», О. Островського «Снегурочка» з ілюстраціями  В. Васнецова та іншими цікавими книгами початку ХХ століття які зберігаються у фонді бібліотеки.

На згадку про екскурсію всі отримали в подарунок від бібліотеки журнал «Тропинка».

Усміхнені обличчя дітей та сяючі оченята свідчили про те, що екскурсія всім дуже сподобалась про що свідчили слова вдячності.

 

Матеріал підготувала провідний методист

районної бібліотеки ім. Лесі Українки

Олена Данюк

 

Дивосвіт скарбів книжкових

Для багатьох поколінь наших читачів районна бібліотека імені Лесі Українки була, є і буде вікном у світ, де вони вчились, писали, читали, думали, змінювали своє життя. Сьогодні наша книгозбірня – це, передусім, місце проведення вільного часу в спілкуванні з літературою, культурою і мистецтвом.
Наша бібліотека завжди займала почесне місце у культурному та духовному розвитку району. Її історія бере свій початок ще з XX століття, а саме з 1908 року була відкрита місцевою інтелігенцією на громадських засадах. З 1945 року отримала офіційний статус міської бібліотеки і перенесена до приміщення колишньої школи, де розташована і понині. Статус районної бібліотеки заклад отримав 1957 року після нового адміністративного поділу. Нині бібліотека – одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвітницьких установ. 
В продовж тижня в районній бібліотеці проводилось свято книги присвячене 20-річчю Всеукраїнського дня бібліотек та 110-річчю заснування Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки. З нагоди свята в бібліотеці оформлено розгорнуту книжково-ілюстративну виставку«Бібліотека- це скарбниця всіх багатств людського духу» на якій представлено матеріал про бібліотеку та методичні матеріали, які розробляли працівники бібліотеки. Цікавинкою виставки є унікальні видання фонду рідкісних книг, різних жанрів і стилів, написані відомими українськими та зарубіжними авторами минулого. Кожна з них об’єднує не одне покоління, допомагає розібратися в істинних духовних цінностях, виховує любов до рідного слова, відіграє визначну роль у формуванні внутрішнього світу особистості. Для читачів були проведені інформаційні бесіди, літературні подорожі, огляди, розповіді про книги. Для читачів молодшого шкільного віку була проведена пізнавальна екскурсія «Подорож до країни книг». Діти залюбки переглянули книжкові виставки, змагалися в різноманітних конкурсах, відгадували загадки, розв’язували інтелектуальні задачі, та ознайомилися з раритетними книгами, а особливо обраними оповідями Павла Бажова «Малахитовая шкатулка» 1948р.
Двері бібліотеки завжди гостинно відчинені для тих, хто хоче впевнено крокувати життям, знати й уміти, відкривати та підкорювати Всесвіт. Вітаємо вас, дорогі колеги, ветерани бібліотечної праці з професійним святом. Зичимо всім творчості і натхнення, щастя, радості, добробуту, любові наших користувачів, цікавих запитів і мудрості у здійсненні великих планів. Всього вам найкращого.

Матеріал підготувала провідний методист

Олена Данюк

Літературний календар

На абонементі районної бібліотеки імені Лесі Українки, оформлено літературний календар, присвячений 95-річчю від дня народження Расула Гамзатова, аварського поета; «Співак рідної землі», та 190-річчю від дня народження Льва Толстого, класика світової літератури; «Великий геній слова».

Є поети, творчість яких і їхня особистість викликають у читача високе почуття любові до них самих і до народу, до яких вони належать. Расул Гамзатов(1923-2003) – відомий громадський діяч, публіцист, народний поет Дагестану. Своєю творчістю відкрив світові культуру своєї країни. Його поезія входить до найкращих культурних надбань народів, повноцінно висвітлює багато важливих питань, які сьогодні хвилюють людство. Расул Гамзатов писав про свою поезію:«Вона вже на тій суспільній вершині зросту, коли рідна гірська колиска стала їй затісна, вона розширила свій кругозір і знаходить глибокий духовний відгук у читачів на інших континентах». В наш час залишаються актуальними заклики Расула Гамзатова, які сповнені людяності й благородства – берегти матерів, берегти землю, берегти друзів, берегти мир!

На виставці, присвяченій Расулу Гамзатову, представлені твори такі, як: «Собрание сочинений в 3-х томах», «Пісні гір», «Мій Дагестан», «Колесо жизни», «У очага», «Остров женщин», «Книга юмора и сатиры».

Лев Миколайович Толстой(1828-1910) – один з найбільш відомих російських письменників, родоначальник нового релігійного напряму, що отримав назву «толстовство», послідовники якого є й в наш час. Його вплив на літературу ХХ століття величезний, як і значення для розвитку педагогічної науки і відкриття народних шкіл. Життєвий і творчий шлях письменника був органічно пов’язаний з епохою в якій він жив і творив. Його шлях – це історія в особистому її вираженні, письменник зробив глибинну перебудову літератури і всієї художньої свідомості в цілому.

Л.М. Толстой – представник реалістичного напрямку в літературі ХІХ століття, але його реалізм особливий, який не просто відтворював визначні моменти дійсності, але й надавав їм філософське трактування, розкривав глибинний зв'язок минулого, сьогодення і майбутнього. Невипадково письменника називають філософом. У своїх творах він підіймав вічні питання добра і зла, життя і смерті, любові і ненависті.

На виставці, присвяченій Л.М.Толстому, представлені твори такі, як:«Собрание сочинений в 22-х томах», «Собрание сочинений в 12-и томах», «Война и мир», «Анна Каренина», «Воскресение», «Детство. Отрочество. Юность», «Повести и рассказы», «Севастопольские рассказы», та інші.

Читачі, відвідавши районну бібліотеку, можуть ознайомитись із творами даних письменників та матеріалами про їх життя і творчість, опублікованих у книгах та періодичних виданнях, які передплачує наша бібліотека.
 

Матеріал підготувала

 

бібліотекар абонементу Марія Бака.

День вишиванки

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Цей день щороку припадає в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Наш дружній колектив цей день відзначає уже не вперше, працівники Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки завжди популяризують культуру та традиції українського народу.

В бібліотеці створено куточок народознавства, де зберігаються різноманітні книги про культуру та побут  України. Кожен бажаючий може ознайомитись з безцінним надбанням українського народу.

 

 

«Був поет на землі, та в пам’ять пішов»

У бібліотеці села Суховоля проведено літературні читання присвячені пам’яті поета-земляка Юрія Ковальського «Був поет на землі, та в пам’ять пішов». Юрій Іванович народився 1 травня 1938 року, тобто йому виповнилося б 79 років.

На жаль, в цьому році, 9 червня сумна дата – двадцять років, як поет пішов з життя.

Поезія Юрія Ковальського веде до роздумів, зцілює душу, наповнює життя новим змістом. Його вірші покладені на музику, піснями промовляють до земляків, захоплюють і дивують красою віршованого слова. Вся проза пронизана любов’ю до людей, до природи.

Рідні Юрія Івановича: брат Іван та його дружина Марія зустріли усіх біля батьківської хати поета, на якій зусиллями районного відділу культури встановлено меморіальну дошку. Делегація від районної бібліотеки ім. Лесі Українки вшанувала поета покладанням квітів до меморіальної дошки.

Літературні читання відкрила директор районної бібліотеки ім. Лесі Українки Лариса Дмитрівна Ковалевська. Вона розповіла присутнім, яку роботу проводить бібліотека з популяризації творчості Ю. І. Ковальського.

Гості та учасники заходу з великим інтересом прослухали вірші поета прочитані учнями Суховільської школи.

 Бібліотекар Суховільської сільської бібліотеки Гнесь Світлана Сергіївна оновила  книжкову виставку про поета-земляка і провела біля неї перегляд літератури.

Методист районної бібліотеки ім. Лесі Українки Альона Ющенко зачитала спогади дружини Юрія Ковальського «Слово про чоловіка».

Галина Василівна Ковальська з радістю прийняла запрошення відвідати  свято поезії. Завдяки її наполегливості,  його вірші і проза побачили світ. І на даний час бібліотеки району мають прекрасні книги: «Зимові квіти», «Днів моїх полічені хвилини», «Прозріння», «Вибрані твори», «Чого ми тут, на цій землі?». Зворушливо поділилася спогадами про свого чоловіка, подякувала всім за збереження його творчості та вшанування пам’яті.

Директор районної бібліотеки для дорослих з вдячністю подарувала квіти дружині Ковальського.

  Юрій Ковальський писав не лише вірші, в його творчості є також оповідання. Ознайомила з ними Ужачинський сільський бібліотекар Таіса Лавренчук.

Піщівський сільський бібліотекар Володимир Оніщук зачитав вірш «Звягель» з другої збірки Юрія Ковальського «Прозріння».

Поет навчався в Піщівській школі, яка вшановує його пам’ять. Сільська бібліотека кожного року віддає шану земляку проводячи заходи, та оновлюючи постійно діючу виставку.

В нашому районі багато талановитої молоді, які пишуть власні вірші. На свято поезії приїхала Вознюк Дарина з села Ужачин, яка зачитала власні вірші.

Назва літературних читань «Був поет на землі, та в пам’ять пішов», запозичена з вірша Лариси Герус. Свою книгу «Вічна зоря любові» вона презентувала у лютому місяці 2017 року.

Бібліотекар районної бібліотеки ім. Лесі Українки Марія Антонюк зачитала вірші присвячені Юрію Ковальському Ларисою Герус: «Поети не вмирають»  і «Свято без поета».

Поет-пісняр Петро Фатенко написав вірш «Юрію Івановичу Ковальському». Цей вірш зачитала директор районної бібліотеки.

Своїми спогадами про брата Юрія поділився Іван Іванович Ковальський. Присутні були в захваті від його розповідей.

 Директор районної бібліотеки імені Лесі Українки Ковалевська Л. Д. подякувала присутнім за участь у поетичній годині та від імені начальника відділу культури райдержадміністрації Лілії Михайлівни Бобровської вручила подяки та подарунки учасникам заходу.

 Зустріч шанувальників творчості поета-земляка ще раз показала наскільки жива пам’ять про Юрія Івановича. Він назавжди залишиться в наших серцях, в серцях новоград -волинців рядками своїх поезій, сторінками журналістських матеріалів та словами безсмертного гімну Новоград-Волинського.

 

 

Матеріал підготувала методист районної бібліотеки

 ім. Лесі Українки Альона Ющенко.

 



«Краєзнавча діяльність бібліотек: сучасне бачення»

Професія бібліотекаря вимагає глибокої обізнаності з усіма складовими бібліотечної діяльності, систематичного оновлення знань, постійного ознайомлення з новинками фахової літератури та періодичних видань. Головним завданням районної бібліотеки як методичного центру книгозбірень району є донесення до колег нової інформації, кращого досвіду, дієвих форм і методів роботи з користувачами.

На базі Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки 12 квітня 2017 року в читальному залі відбувся районний семінар бібліотечних працівників на тему: «Краєзнавча діяльність бібліотек: сучасне бачення».

Семінар відкрила директор районної бібліотеки Ковалевська Лариса Дмитрівна. Вона зробила повідомлення «Публічна бібліотека як краєзнавчий інформаційний центр». Краєзнавча діяльність – одна з пріоритетних сфер роботи бібліотек, направлена на сприяння соціальному та культурному розвитку регіону, вихованню патріотизму, національної свідомості, поваги до історії, традицій регіону, охороні та використанню природних багатств, виявленню та популяризації місцевого досвіду, взаємодію з державними і громадськими установами та організаціями, підвищенню престижу бібліотечного краєзнавства.

Директор звернула увагу бібліотекарів на проведення передплати місцевих періодичних видань на ІІ півріччя 2017 року. Також довела до відома усіх бібліотекарів району, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 22 березня 2017 року № 177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», яка передбачає відмову від використання бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) та поступове переведення бібліотек-користувачів на універсальну десяткову класифікацію (УДК), як міжнародну систему.

         Також директор проінформувала працівників сільських бібліотек, що потрібно підвищувати свою кваліфікацію, є бюджетні і контрактні місця для отримання вищої освіти на денну та заочну форми навчання в Житомирському інституті культури і мистецтв Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв.

Методист районної бібліотеки для дорослих Ніна Нюкало надала консультацію «Краєзнавчий фонд, довідково-бібліографічний апарат бібліотеки та форми популяризації краєзнавства в бібліотеці». Бібліотечне краєзнавство – одна з унікальних сфер діяльності, яка відрізняє районні та сільські публічні бібліотеки від інших, надає їм місцевого колориту, регіональної специфіки. Краєзнавча діяльність передбачає виявлення, збирання, зберігання і організацію загальнодоступного користування інформацією про край, зафіксованою у документах. Базою для краєзнавчої діяльності бібліотек є краєзнавчі фонди.

Олена Бондар, бібліотекар-бібліограф районної бібліотеки для дітей, розповіла присутнім про те, що в активі районної бібліотеки для дітей чимало традиційних заходів, таких, як: виставки, ігри, вікторини, конкурси та усні журнали, свята і подорожі, зустрічі з краєзнавцями, бесіди, екскурсії. Крім того, бібліотека шукає нові підходи, впроваджуючи інтерактивні новітні форми роботи, що відповідають сучасним вимогам. Це ‑ презентації, відеорепортажі, театралізовані вікторини, фотоконкурси.

Сільські бібліотекарі отримали домашнє завдання: надати інформацію про історію сіл району для видання книги «Міста і села України. Житомирщина».

         На семінар з краєзнавчої роботи бібліотек району був запрошений почесний гість, наш земляк поет-пісняр Петро Петрович Фатенко. У районній бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Пісні мого серця», на якій представлені твори автора та статті з книг і періодичних видань про життя та його творчість. Директор Ковалевська Л. Д. представила гостю та усім присутнім цю виставку.

         Методист Ніна Нюкало зачитала статтю про біографію Петра Фатенка та презентувала книгу «Колиска знань і долі. Сторінки історії Білозірської середньої школи № 1». У цій школі на Черкащині навчався Петро Петрович, багато його родичів були вчителями цієї школи, він є почесним громадянином Білозір'я, написав гімн школи. 

         Лавренчук Таїса Іванівна, бібліотекар Ужачинської сільської бібліотеки, голова ветеранської ради села Ужачин розповіла про Петра Фатенка, як про голову районної організації ветеранів, який небайдужий до будь-яких людських проблем. Також Таїса Іванівна зробила подарунок для ветерана і акапельно заспівала пісню про своє село Ужачин (слова П. Фатенка, музика М. Куркача).     

         Петро Петрович був дуже вражений початком презентації його творчості і з великим задоволенням продовжив розповідь про себе. Він згадував свою Черкащину, батьків, свої молоді військові роки в різних гарнізонах, про дружину, дітей, онуків. З великою вдячністю розповів про людей, з якими співпрацював, і про тих, з ким зараз продовжує творити. Натхненно поет-пісняр зачитав свої нові вірші.

         Директор Лариса Ковалевська подякувала гостю за участь у заході, побажала подальшої творчої наснаги і подарувала квіти. Цікаво пройшла літературна зустріч з цією обдарованою людиною, а сільські бібліотекарі донесуть сторінки цієї краєзнавчої години до читачів своїх бібліотек.

Бібліотеки були і залишаються важливим і незамінним осередком підвищення рівня освіченості, духовності. Працьовитість, ентузіазм, душевна краса і бажання бути корисними людям – ці якості притаманні бібліотекарям.

 

Матеріал підготувала директор

районної бібліотеки імені Лесі Українки

Лариса Ковалевська


«Особливості довідково-бібліографічної роботи бібліотек»

  Організаційно-методичне забезпечення бібліотек з питань довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування населення здійснюється шляхом створеної системи методичної та практичної допомоги, що включає заходи з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, підготовку та видання інформаційно-методичних матеріалів, надання методичної допомоги сільськім  бібліотекарям на місцях, моніторинги виконання рекомендацій.

29 березня 2017 року в районній бібліотеці імені Лесі Українки пройшов семінар-практикум з довідково-бібліографічної та інформаційної роботи.

На практикум були запрошені бібліотекарі сіл, як новопризначені, так  і ті, які бажають удосконалити свою роботу в цьому напрямку.

         Відкрила семінар директор районної бібліотеки Лариса Дмитрівна Ковалевська. Проінформувала бібліотекарів, що 22 березня 2017 року Уряд ухвалив постанову «Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації», щоб систематизувати видавничу продукцію відповідно до міжнародної класифікаційної системи. Звернула увагу на дотримання трудової дисципліни та додержання графіку роботи бібліотекарів сіл. Розповіла про важливість передплати періодичних видань у бібліотеки та про індивідуальну передплату місцевих газет. Була надана інформація про роботу бібліотек у новостворених ОТГ.

         Марія Антонюк, бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури, надала консультацію «Шляхи оптимізації формування фонду періодичних видань у бібліотеці. Питання обліку надходжень періодичних видань та їх видачі». Розповіла про правила опису статей з періодичних видань, які надходять у сільську бібліотеку, класифікацію та влиття описаних карток у краєзнавчу картотеку статей.

Методист Альона Ющенко зробила аналіз здачі текстових звітів сільськими бібліотеками району. Підняла питання про оформлення бібліографічних довідок та бібліографічних оглядів, акцентувала увагу на заповнення четвертої частини щоденника «Облік інформаційної і довідково-бібліографічної роботи».

  Закінчився семінар практичним заняттям, на якому бібліотекарі вчилися описувати статті з періодичних видань, класифікувати та розставляти каталожні картки в краєзнавчу картотеку статей.

 Ще раз було доказано, що ефективною комплексною формою підвищення компетентності працівників є семінари-практикуми, під час яких бібліотечні працівники отримують  теоретичні знання і методичні поради з практичним ознайомленням.

 

                                                                                                  Матеріал підготувала директор районної бібліотеки

                                                                                                  ім. Лесі Українки Лариса Ковалевська.


Правова освіта населення Новоград-Волинського району.

Становлення України як демократичної, правової держави, формування засад громадянського суспільства зумовлюють необхідність підвищення рівня правової культури населення. Правова освіта передбачає створення необхідних умов для набуття широкими верствами населення правових знань та навичок у їх застосуванні, забезпечення доступу громадян до джерел правової інформації.

14 березня пройшла правова година у районній бібліотеці імені Лесі Українки. На заході були присутні бібліотекарі району та користувачі бібліотеки. Директор бібліотеки Ковалевська Л.Д. розповіла яку роботу проводить колектив районної бібліотеки для дорослих і сільські бібліотекарі району з патріотичного виховання населення, вшанування пам'яті загиблих та пошана до живих ветеранів війн.

         Радзивіл Віталій Олександрович, адвокат, начальник відділу представництва з безоплатної первинної правової допомоги, розповів про надання юридичних консультацій учасникам АТО, їх родинам та внутрішньо переміщеним особам.

         Кармазіна Катерина Олександрівна, юрист, координатор по Житомирській області громадської організації «Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична сотня»» пояснила чим займається їх організація, як вони допомагають населенню з правових питань. Катерина Кармазіна презентувала книгу «Пам'ятка учасникам АТО. Права, обов’язки та гарантії соціального захисту».  Матеріал в книзі викладений в чотирьох розділах: Віськовозобов'язаним. Військовослужбовцям. Ветеранам. Корисні контакти.

         Дуже приємно, що цю книгу не тільки презентували, але і подарували у бібліотеки району.

         Наприкінці заходу слово було надано учаснику АТО Кармазіну Олександру Васильовичу. Він розповів яку дуже важливу волонтерську роботу проводять ветерани АТО, подякував бібліотечним  працівникам району за посильну працю в патріотичному вихованню населення.

         Метою заходу було підвищення національних правових цінностей та набуття бібліотекарями району необхідного рівня правових знань.

 

Матеріал підготувала директор районної бібліотеки імені Лесі Українки Лариса Ковалевська.