За честь, за волю, за українську долю!

Україна у своїй історії неодноразово переживала революційні потрясіння. Одне із них припало на 1917–1921 рр. Це кілька років, протягом яких на українських територіях влада мінялась щонайменше 15 разів, а часто влади не було узагалі. У ці буремні роки творилася українська нація та народжувалася модерна українська державність.

         Українська революція 1917-1921 років має  велике значення в історії державного відродження України. Після тривалого періоду русифікації, національного та соціального гноблення уперше в XX ст. український народ створив свою незалежну державу і, кілька років підтримуючи її існування, продемонстрував своє тверде прагнення до самостійного розвитку. Національна свідомість, раніше притаманна обмеженій частині інтелігенції, поширилась на всі верстви українського суспільства.

Героїчна боротьба українського народу у роки Української революції  стала прикладом і дала досвід наступним поколінням українців. Без цієї боротьби було б неможливим проголошення державної незалежності України в 1991 році. 

         Президент України підписав Указ, в якому проголосив 2017-й рік роком Української революції 1917 – 1921 рр. та визначив вшанування видатних учасників революції одним із пріоритетів діяльності органів державної влади у 2017 – 2021 роках.

        До 100-річчя від початку Української революції 1917-1921 років в читальному залі районної бібліотенки імені Лесі Українки проведено історичну годину  «За честь, за волю, за українську долю!». Захід відвідали учні 9 класу ЗОШ №2 з вчителем історії Гопанчуком Віктором Валентиновичем, бібліотекарі та користувачі бібліотеки.

Розпочала історичну годину директор районної бібліотеки Лариса Ковалевська, яка ознайомила учасників заходу з Указом Президента України щодо відзначення року  Української революції 1917-1921 років та вшанування видатних учасників революції у 2017-2021 роках.

  Головний бібліотекар Олена Дяченко розповіла присутнім про історичні передумови Української революції 1917-1921 років, розвиток подій та їх значення для новітньої історії України.

Бібліотекар читального залу Марія Матвійчук ознайомила відвідувачів з біографією та революційною діяльністю Михайла Грушевського.

Бібліограф Людмила Жинська розповіла про трагічні та героїчні події бою українського студентства під Крутами.

На завершення історичної години головний бібліотекар Олена Дяченко провела бібліографічний огляд біля книжкової виставки «Українська революція 1917-1921 років. Відродження державності українського народу».

 

Матеріал підготувала головний бібліотекар районної бібліотеки імені Лесі Українки Олена Дяченко.