Жінка – берегиня роду і держави.

        Міжнародний жіночий день святкують 8 березня в багатьох країнах світу. Це свято стало частиною культури країн  Східної Європи, а також країн колишнього СРСР. Історично воно починалось як політична подія, що виражала боротьбу за економічні, політичні та соціальні права жінок. Але сьогодні, в багатьох країнах, люди відзначають8 березня як свято поваги, визнання і любові до жінок.

                  Про українську жінку сказано і написано немало. Вона надихала і поетів, і малярів, і композиторів – є Музою, Коханою, Матір’ю, великою Трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилось ставати войовницею на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України.

         У читальному залі районної бібліотеки для дорослих до Міжнародного жіночого дня оформлено книжково-ілюстративну виставку «Жінка – берегиня роду і держави». На ній увазі відвідувачів представлено книги та статті з періодичних видань про жінок, які внесли вагомий внесок у різноманітні галузі науки, мистецтва, політики, економіки. Особливий інтерес у читацької аудиторії викликала книга «Українки в історії». Це видання - дослідження та нариси великої групи науковців, літераторів, журналістів, краєзнавців про видатних жінок України від періоду Київської Русі до сьогодення. Книга складається з шести розділів:

1 – Українка в традиційному суспільстві;

2 – Визначні українки-вчені Новітньої доби (ХІХ – ХХ ст.);

3 – В обороні національних прав;

4 – Жінки в українській літературі;

5 – Мисткині;

 6 – Наші сучасниці.

         Нині ми переживаємо новий виток жіночої емансипації, піднесення жіночого руху і вибуху жіночої «енергетики» в усіх сферах життя. Скільки яскравих постатей жінок буквально оновлюють обличчя української літератури, мистецтва, науки, політики. Але ж водночас труднощі сучасного життя вдарили насамперед по жіноцтву, багатьох дезорієнтували, десятки тисяч змусили шукати долі в чужих краях. Тому не зайвим є нагадування про ті випробування, що випадали на долю багатьох із попередніх поколінь українок, і про той високий моральний орієнтир, який допомагав їм вистояти й утверджувати себе і свій народ.

 Матеріал підготувала головний бібліотекар

 районної бібліотеки імені Лесі Українки Олена Дяченко.