Біженці: міфи і реальність.

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах . Виражаючи солідарність з Африкою, де перебуває більша частина їх, Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла в 2001 році спеціальну резолюцію, згідно з якою міжнародний День біженців відзначається одночасно з Днем африканських біженців - 20 червня.

         Біженці – це особи, які змушені залишити свою країну  з обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками расової, релігійної приналежності, громадянства, приналежності до певної соціальної групи або політичних поглядів.

         У зв’язку з подіями на Сході України свої домівки були змушені покинути біля 420 тисяч українців, серед яких близько 120 тисяч дітей.

         До Всесвітнього дня біженців у читальному залі районної бібліотеки для дорослих оформлено інформаційний  дайджест «Біженці: міфи і реальність». Увазі відвідувачів представлено літературу про національні меншини в Україні, українську діаспору у світі, інформаційні листи про статус біженця та виконання плану заходів щодо інтеграції біженців та осіб, які потребують додаткового захисту, в українське суспільство на період до 2020 року, а також статті з газет про долю українських громадян, які змушені були покинути свої домівки у зв’язку з конфліктом у Криму та на Донбасі.

         Усім нам потрібне місце, яке можна назвати домівкою, місце, до якого ми належимо. Але сьогодні для мільйонів біженців та переміщених осіб у всьому світі домівка є лише найзаповітнішою мрією.

        

         Матеріал підготувала головний бібліотекар

 районної бібліотеки імені Лесі Українки

 Олена Дяченко.