Літературні події 2015 року, листопад.

  На абонементі районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки оформлено«Літературний календар», присвячений 135-річчю від дня народженняОлександра Олександровича Блока (16.11.1880 - 07.08.1921 р.р.), російського поета, драматурга «Сотри случайные черты, и ты увидишь: мир прекрасен!», та до 100-річчя від дня народження Костянтина Михайловича Симонова(28.11.1915 - 28.08 1979 р.р.), російського поета, прозаїка, драматурга, перекладача«Чотири «Я» Костянтина Симонова».

      Є поети, чия творчість входить в наші серця як безцінний дар, з котрим ми ніколи не розлучаємось. Серед них – Олександр Блок - зоря першої величини у сліпучо-яскравому сузір’ї російської поезії. Твори Блока увійшли в золотий фонд російської і світової поезії. Натхненні високою романтикою, вони зберігають глибокі зв’язки з дійсністю. Вірші поета збуджують палку любов до Батьківщини і ненависть до її ворогів, до всього відживаючого. Вони допомагають виховувати нашу молодь розумною, доброю, розвивати в ній високі моральні якості. Творчість Блока ще за його життя була відома в Україні. Його твори публікувалися українською мовою у періодичних виданнях і виходили окремими книжками. Українською мовою твори Блока перекладали П.Тичина, В.Сосюра, М.Рильський, І.Драч, Б.Олійник, Г.Кочур та ін..

На виставці, присвяченій О.Блоку, представлені твори такі, як: «Собрание сочинений в шести томах», «Избранные сочинения», «Лирика, театр», «Избранное», «Московляне» та ін..

   Костянтин Михайлович Симонов був відомим російським поетом, прозаїком, драматургом. З юних років жила в ньому пронизуюча всю його істоту любов до Батьківщини, готовність бути її самовідданим працівником і мужнім захисником. Привабливість особистості Симонова чітко проявилася в кращих його творах в значній мірі пов’язаних з його громадянським, пристрасним відношенням до життя, з загостреним почуттям часу. Симонов називав себе військовим письменником. Вертаючись до подій 1941-1945 років Симонов виходив з того, що минуле, пережите забувати не можна. Працюючи над нарисами, оповіданнями, повістями, романами, віршами, п’єсами, фільмами, важливе місце завжди займала тема інтернаціоналізму і дружби народів. Таким був Симонов - людина, письменник.

На виставці, присвяченій К.М. Симонову, представлені твори такі, як: «Собрание сочинений в шести томах», «Разные дни войны», «Глазами человека моего поколения», «Третий адьютант», «Поэмы», «Стихотворения и поэмы», «Живые и мертвые» в 2-х книгах та ін..

       На виставці, присвяченій письменникам, читачі можуть ознайомитись з матеріалами про життя і творчість цих письменників, опублікованих у книгах та статтях з періодичних видань, які виписує наша бібліотека.

 

         Матеріал підготувала

бібліотекар абонементу

Марія Бака