Чистий промінь Лесиного слова

         Поезія – це вогник,  схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини, запрошує у царство мудрого й красивого. Тож 25 лютого в день народження Лесі Українки в стінах Новоград-Волинської районної бібліотеки імені Лесі Українки зібрались поціновувачі поезії нашої славетної землячки на щорічні Лесині читання «Чистий промінь Лесиного слова».

         Ведуча читань головний бібліотекар Олена Дяченко  коротко торкнулась сторінок життя та творчості жінки, яка стала символом України. Продовжили розповідь про її нелегку долю бібліотекарі Альна Ющенко, Маряна Семенюк  та методист Ніна Нюкало. На це свято були запрошені сільські бібліотекарі Новоград-Волинського району та їх юні читачі, які кохаються в поезіях Лесі Українки і пишуть власні вірші. 

        Під час проведення заходу лунала музика та пісні у виконанні учнів школи мистецтв: дуету бандуристок Гапончук Лідії і Ісламович Мірели та учасниці народного дитячого ансамблю «Ордана» Ющенко Дарини. Цих талановитих дітей навчають:  заслужений працівник культури України Матвійчук Віра Юріївна та Вовк Інна Степанівна. Пісню «Молитва за Україну» виконала Данилюк Валерія із с. Орепи.

         Натхненно декламували вірші Лесі Українки юні читачі: Мироненко Володимир і Онікійчук Ангеліна (Палац дітей і молоді), Шелюк Діана (с.Гульськ),  Букацька Наталія (с.Токарів), Возняк Валерія і Лосовська Анастасія (с. Ужачин), Савіцька Вікторія (с.Івашківка), Романюк Тетяна (с. Тернівка), Шевчик Олександра (с. Колодянка).  Продемонстували присутнім свої проби пера юні таланти – це Шевчук Оксана з с. Тернівка та Ничипорук Ілона з с. Нова Романівка. В їх віршах звучали вічні теми добра, сім’ї та миру. Нажаль, в поезіях дітей з’явилась і тема війни , тема втрати рідних  та надії на повернення тих, хто перебуває в зоні АТО. 

         Бібліограф районної бібліотеки для дорослих Людмила Жинська  ознайомила присутніх із сторінками життя і творчості чоловіка Лесі Українки Климента Квітки якому 4 лютого виповнилося б 135 років від дня народження. Він був музикознавець, дослідник фольклору та етнографії нашого краю, зібрав багатий матеріал народних пісень (понад 6000) та, нажаль, його праці ніколи не видавались повністю.

         Цікавою була вікторина «Лесина загадка» для знавців Лесиного слова, яку провела бібліотекар кафедри юнацтва Галина Осипчук. Присутні в залі продемонстрували свої знання сторінок життя і творчості  Лесі Українки, а також дізнались багато нового і цікавого для себе з цієї теми.

         На завершення заходу Дяченко О.В. щиро подякувала учасникам заходу за активну участь в літературних  Лесиних читаннях, за прекрасні поетичні та акторські здібності, любов до української поезії і вручила подяки від  районної бібліотеки. І ще всі учасники отримали пам’ятні подарунки. Також вона запросила всіх небайдужих до літературного слова на ювілейні Лесині читання 2016 року.

 Матеріал підготував колектив районної бібліотеки ім. Лесі Українки.