День Гідності та Свободи України.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-2014 років, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, в Україні установлено  День Гідності та Свободи,  який відзначається щорічно 21 листопада.

Акції на підтримку євроінтеграції в Києві розпочалися 21 листопада 2013 року після того, як стало відомо, що уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.  Люди, обурені рішенням Уряду України, вийшли на Майдан Незалежності в Києві. Акцію назвали "Євромайданом".

«Революція Гідності» – так назвуть згодом «Євромайдан» – об’єднала весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її розвитку в європейському співтоваристві, захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, досягнення гідного рівня життя й праці.

21 листопада  ми вшановуємо учасників тих історичних подій – справжніх патріотів країни, достойних нащадків своїх героїчних предків, і сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність.

До Дня Гідності і Свободи в читальному залі районної бібліотеки імені Лесі Українки оформлено виставку-хроніку «Від Революції Свободи до революції Гідності». На ній увазі читачів представлено книги про події на Майдані у 2004 році, а також тематичну підбірку «Герої Майдану – герої наших днів», яка вміщує статті з періодичних видань про трагічні події в центрі Києва  у 2013-2014 роках, матеріали про Небесну Сотню.  Велике зацікавлення у відвідувачів бібліотеки викликає постійно діюча виставка «Одна в нас доля - Україна», яка містить статті з місцевих газет про патріотів нашого краю, які приймають активну участь в АТО. Виставка складається з трьох розділів:

-         Українські солдати – герої наших днів;

-         Новоград-Волинщина а зоні АТО;

-         Герої не вмирають, їх імена  залишаються в віках.

Сьогодні боротьба за незалежність України, її суверенітет, кордони продовжується, і від зовнішньої агресії нас захищають такі ж патріоти й щирі люди, які були на Майданах міст та містечок нашої країни.

 

Матеріал підготувала головний бібліотекар районної бібліотеки

імені  Лесі Українки Олена Дяченко.