Визначні пам’ятки історії і культури України.

     18 квітня відзначається Міжнародний день пам’яток та історичних місць. В цей день ще раз нагадують суспільству  про необхідність збереження культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства. В Україні це свято має назву «День пам’яток історії і культури України».

     Наша Батьківщина має надзвичайно багату культурно-історичну спадщину. Кожна епоха залишає нам пам’ятку архітектури чи історії, що зберігає у собі згадку про певну визначну подію. Багато пам’яток, які нагадують нам про минуле нашої країни, збереглося на українських землях. Багато з них зникло, залишивши свій слід в історії  та культурі українського народу.

     На сьогодні у Списку Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО від України перебувають 5 об’єктів:

-             Київський Собор святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська Лавра (1990);

-             Ансамбль історичного центра Львова (1998);

-             Геодезична дуга Струве (2005);

-             Букові праліси Карпат (2007);

-             Резиденція Буковинських митрополитів (2011).

Також підготовлено декілька номінаційних досьє на включення  до Списку Всесвітньої Спадщини, серед яких Херсонес Таврійський, Кам’янець-Подільська фортеця, Історичний центр Чернігова, Біосферний заповідник Асканія-Нова, Генуезькі колонії у Північному Причорномор’ї та інші.

         Пізнати свій рідний край, його історію та культуру нам допомагають книги. У читальному залі районної бібліотеки імені Лесі Українки оформлено книжкову виставку  «Визначні пам’ятки історії і культури України». Читачі бібліотеки дізнались багато цікавого про зруйновані храми і монастирі України, Києво-Печерську Лавру, старовинні карти, що розкривають таємниці Лаврських печер, пам’ятки і пам’ятні місця історії та культури Житомирської області та багато іншого.

         Культурне середовище — явище історичне. Воно формувалося з розвитком людської цивілізації. Створені талантом і працею народів культурні цінності нерідко є унікальними, у разі втрати — практично не відтворюваними. Цим цінностям належить особлива роль у відновленні історичної пам’яті народу, відродженні й розвитку національної культури. Саме тому збереження і відновлення національного культурного надбання — обов’ язок і справа честі кожного громадянина нашого суспільства.

        

         Матеріал підготувала головний бібліотекар

 районної бібліотеки імені Лесі Українки Олена Дяченко.