Є держава наша – Україна, і її невтрачений народ.

         16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла документ великої історичної ваги – Декларацію про державний суверенітет України. Суверенітет передбачає верховенство, самостійність, повноту й неподільність влади в межах території України. Відтепер Україна проголошувалася незалежною державою  в зовнішніх відносинах.

         Декларацією визнавалося право української нації на самовизначення, держава повинна була захищати й охороняти національну державність українців. Єдиним джерелом державної влади визнавався народ, а Верховна Рада УРСР могла виступати від його імені. Територія України проголошувалася недоторканною. Уперше після багаторічного замовчування  Декларація визнавала невід’ємні права і свободи людини.

         Історичне значення Декларації про державний суверенітет України полягає в тім, що вона визначила основні напрямки внутрішньої й зовнішньої політики, економічного розвитку й державного будівництва. Цей документ являє собою правовий фундамент для Конституції незалежної України.   До 25-річчя від дня прийняття Декларації про державний суверенітет України в читальному залі районної бібліотеки для дорослих оформлено книжкову виставку «Національна ідея і національна воля», та проведено бібліографічний огляд «Є держава наша – Україна, і її невтрачений народ». Відвідувачі бібліотеки ознайомилися з текстом Декларації, дізналися про політичні передумови  прийняття документа, а також про історичне значення цієї події.

 

         Матеріал підготувала головний бібліотекар

 районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки

 Олена Дяченко.