Богдан Хмельницький – творець української держави.

«Цей Хмель, слава й ім'я якого рознеслися

                                               по всьому світу»

 

Богдан Хмельницький – найвеличніша військово-політична постать України. У старовину говорили, що Богдан – Богом даний козацькій Україні вождь, який зумів вирвати український народ з «лядської кормиги», створити державу, згуртувати націю і поставити її врівень з народами європейських держав.

Під ударами козацького війська гетьмана Богдана Хмельницького розвалилася наймогутніша в Європі польська імперія – Річ Посполита, яку не зміг здолати і турецький султан. Богдан Хмельницький перекраяв карту Європи і привів свій народ до волі й незалежності.

У боротьбі за незалежність сповна виявився величезний полководницький талант гетьмана Богдана Хмельницького. Він зумів створити боєздатну, добре організовану армію. Вміло використовував досвід і вітчизняного бойового мистецтва, і закордонного, часто вдаючись саме до стратегії несподіваного наступу, а не до оборонної тактики. Чималою мірою саме завдяки особистим зусиллям Богдана Хмельницького Україна домоглася визнання Європою як суб’єкта міжнародних відносин.

 У фонді районної бібліотеки для дорослих є велика кількість літератури про видатного полководця, гетьмана України Богдана Хмельницького. До 420-річчя від дня його народження в читальному залі оформлено виставку-ретроспективу «Богдан Хмельницький – творець української держави». На ній увазі читачів представлено книги та статті про життя і діяльність видатного українського гетьмана. Велику зацікавленість у відвідувачів викликали книги К. Липи, О. Руденка «Військо Богдана Хмельницького» та Ю. Сороки «Походи Богдана Хмельницького. 1648-1954 рр.». Студентам та школярам найбільше сподобалась книга О. Апанович «Козацька енциклопедія для юнацтва»

Людина-легенда – ось найточніша характеристика видатного в історії України загальнонаціонального лідера Богдана Хмельницького.

 

         Матеріал підготувала головний бібліотекар

 районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки Олена Дяченко.