Липневий янгол – 2014

Мене відстріляли – і я
Розумію траву…
Ні болю, ні рани…
Для чого ж, мій боже, так
Дивно живу, –
Так дивно, так довго, так
Гарно?..

     Вже стало традиційно проводити літературні читання присвячені Юркові Гудзю у селі Немильня Новоград-Волинського району. 1 липня, як завжди, в день народження відомого українського письменника, художника, філософа, вшанували його пам'ять. Цього року Юрку Гудзю виповнилося б 58 років.

 

 

       Захід було організовано філологом-літературознавцем, головою поетичного братства імені Юрка Гудзя Марією Андрієвною  Рудак.  

       Делегацію від відділу культури РДА представляли – директор районної бібліотеки імені Лесі Українки Л.Д.Ковалевська, завідуюча районною бібліотекою для дітей О.Б.Данюк та головний бібліотекар районної бібліотеки О.В.Дяченко.  Участь у цьому святі також брала бібліотекар села Немильня  В.С.Рашина.  

      Усі гості відвідали могилу письменника, поклали квіти. На місці поховання була проведена молебень, яку провів отець Костянтин. Делегація  від відділу культури РДА поклала корзину з квітами до могили поета.

 

        Після повернення із кладовища всі гості та земляки письменника були присутні на відкритті меморіальної дошки Юрія Гудзя на стіні  школи де він навчався і працював. Цю почесну місію зробив ініціатор виготовлення дошки, людина з активною життєвою позицією  - Киківський сільський голова Юрій Миколайович Процюк. Він сказав добрі слова на честь  свого славного земляка та людям, які є організаторами цього заходу.

        Учні школи села Немильня підготували літературно – музичну композицію колишньому вчителю, земляку Ю.Гудзю.

        Продовжилось свято літературними читаннями в шкільному залі.  Директором школи є О.П.Гудзь, а її талановита донька, вчитель і журналіст Леся Гудзь організувала краєзнавчий шкільний музей присвячений життю та творчості поета, де зібрані його особисті книги та речі. 

         На літературній зустрічі присутні були друзі, соратники, письменники, колеги, які приїхали з багатьох міст України, а також шанувальники творчості Юрка Гудзя.

       Літературні читання  розпочала Марія Рудак і передала слово голові Житомирської обласної організації Національної спілки письменників України Михайлу Пасічнику. 

        На святі виступили: ЛарисаБойко - автор і виконавиця пісень у жанрі «співана поезія»,  Олександр Сопронюк - головний редактор газети «Слово», Григорій Цимбалюк – письменник, головний редактор журналу «Світло спілкування»,  Гай Костянтин – поет, бард.

      Ділився спогадами й однокурсник Юрка Гудзя доктор історичних наук із Києва Володимир Студзінський.

     Заслуженний художник України Юрій Камишний теж виступив на святі поезії і подарував свою картину шкільному музею.

      Олег Левченко – поет, дослідник творчості Юрія Гудзя та Марія Хімич – поетесса,   зачитали уривки з книги Юрка Гудзя  «Барикади на Хресті», що увійшла до всеукраїнського рейтингу найкращих видань 2009 року у жанрі української прози.

      Лариса Ковалевська, директор районної бібліотеки ім.Лесі Українки, виступила зі словами вдячності усім присутнім за їх творчість, так як книги цих авторів є «золотим» фондом бібліотеки.   Бібліотекарі районної бібліотеки постійно проводять краєзнавчі літературні години присвячені поетам і письменникам, які народилися на Житомирщині. А Юрко Гудзь – це особливий втрачений-здобутий геній.

       Його твори, багато статей про нього зберігаються у краєзнавчому фонді бібліотеки. Кожен рік працівники оформляють книжкову виставку, проводять бібліографічні огляди. В цьому році оформлено виставку  «Об'єднані талантом земляка” та бібліограф бібліотеки Людмила Жинська зробила персональний бібліографічний список літератури «Невимовне. Життя і творчість Юрка Гудзя».

     Головний бібліотекар  Олена Дяченко написала слова вдячності у книзі відгуків краєзнавчого шкільного  музею села Немильня, де народився справжній патріот України, неординарна обдарована творча особистість – Юрій Петрович Гудзь.

           Л.Д.Ковалевська,

 

                                                                  директор районної бібліотеки імені Лесі Українки.