Моє життя – в мистецтві 

(До 150-річчя з дня народження К.С. Станіславського)

     Костянтин Сергійович Станіславський — видатний російський театральний режисер, актор і викладач. Засновник знаменитої акторської системи, що більше 100 років має величезну популярність в Росії та світі. Народний артист СРСР (1936). К.С. Станіславський – засновник Московського художнього театру (МХАТ). 
     Театр, як знаємо ми його сьогодні, з'явився не відразу. За свого часу, ця сфера мистецтва бачила безліч перетворень. Кожен, хто пов'язаний з сценою, чи актор, чи постановник, вносив до нього щось своє, щось особисте. Та найбільш радикально на театр вплинули системи, методи й погляди К.С. Станіславського. 
      Реформатор театру К.С. Станіславський розробив творчий метод, що здобув назву «система Станіславського» (1900-1910рр). Це – теорія сценічного мистецтва, метод акторської техніки. В основі вчення лежить думка про нероздільність людини і художника в акторській творчості і акторській етиці. У системі вперше вирішується проблема свідомого розуміння творчого процесу створення ролі, визначається шлях перевтілення актора в образ. Мета методу - досягнення повної психологічної достовірності акторських робіт. Система К.С. Станіславського сьогодні лежить в основі практичного навчання акторів і режисерів. Вправи, описані Станіславським в розділах «Тренінг і муштра», «Вправи і етюди» використовуються під час навчання на акторських і режисерських курсах. 
       В читальному залі районної бібліотеки для дорослих до 150-річчя від дня народження К.С. Станіславського оформлено книжкову виставку і проведено мистецьку годину «Моє життя в мистецтві».Увазі читачів представлено автобіографію ювіляра, написану власноруч, його праці а також критичний матеріал про видатного театрала. 

Матеріал підготувала 
головний бібліотекар відділу обслуговування 
районної бібліотеки для дорослих 
Дяченко О.В.