Там де живе мудрість

 Тихої погожої днини останнього дня вересня шанувальники друкованого слова, постійні читачі та відвідувачі Новоград-Волинської районної бібліотеки для дорослих імені Лесі Українки вітають своїх друзів з професійним святом – Всеукраїнським днем бібліотек.

   Щоденно відкривають двері і запрошують відчути красу і велич письменницького слова та журналістську майстерність члени колективу бібліотеки. Майже п’ятдесят років наставником колег по професії є провідний бібліотекар відділу обслуговування Перехожук Софія Олександрівна. Всіх працівників бібліотеки об’єднує любов до книги та вірність своєму покликанню.

    У фондах бібліотеки нараховується понад 67 тисяч екземплярів художньої, галузевої літератури та періодичних видань. У 2012 році бібліотека отримує 24 назви газет та 44 назви журналів. 2 тисячі постійних читачів нараховується у бібліотеці. Їх обслуговують не один десяток років досвідчені бібліотекарі Бака Марія Ростиславівна, Осипчук Галина Петрівна. Поряд з ними набувають досвіду молоді спеціалісти бібліотеки Жинська Людмила Василівна та Парфьонова Ліана Олександрівна. У різноманітності видань наукової, художньої літератури та періодичних видань завжди готова прийти на допомогу і знайти потрібні матеріали головний бібліограф бібліотеки Ковалевська Лариса Дмитрівна (зараз очолює колектив і виконує обов’язки директора).

     Так, як бібліотека є методичним центром району, велике значення має робота методистів Дяченко Олени Василівни, Серб Юлії Анатоліївни. А працівники відділу комплектування та обробки літератури Пасічник С.А. та Семенюк Г.Б. обробляють та розповсюджують книги до районної бібліотеки та сільських бібліотек-філіалів району.

     У затишному читальному залі бібліотеки та на абонементі знаходяться розгорнуті книжкові тематичні виставки: «Україна. Погляд крізь століття», «Передамо нащадкам наш скарб – рідну мову», «Довго по світу між вами гомонітиме пісня моя». Особливу увагу привертають тематичні підбірки літератури до Дня Незалежності «Живи Україно, живи для краси, для сили, для правди, для волі» та до 75-річчя утворення Житомирської області «Житомирщина. Погляд зблизька». Особливим попитом користуються періодичні видання галузей освіти, медицини, культури, правознавства, політики та економіки: «Офіційний вісник України», «Голос України», «Урядовий кур’єр», «Освіта», «Економіка України», «Українська культура», літературно-художні видання: «Дніпро», «Київ», «Всесвіт», історичні журнали: «Чумацький шлях», «Український історичний журнал».

     Колектив дбає про поповнення книжкового фонду. 18 тисяч гривень, зароблених за надання платних послуг, використано для придбання нових видань. У тиші читального залу можна попрацювати з виданнями енциклопедичного фонду: «Історична енциклопедія України » (нараховує 7 томів), «Енциклопедія сучасної України» (11 томів), «Національний атлас України», «Реабілітовані історією» (4 томи), «Книга скорботи України» (3 томи).

      У фондах бібліотеки є видання, якими можуть скористатися представники національних меншин. Це єдина в місті і районі «Єврейська енциклопедія» (16 томів): Свод знаний о Еврействе и его культуре в прошлом и настоящем (репринтне видання 1901-1906 рр. Санкт-Петербург). З творами російськомовних письменників і поетів Співдружності Незалежних Держав можна познайомитися у виданнях «Роман-газети», «Молодой гвардии» та «Собеседника».

     Традиційними стали літературні читання, присвячені поетам та письменникам рідного краю. Щорічно проводяться Лесині читання за участю молодих виконавців та поетів району «Паростки Лесиного краю», літературні читання «Липневий янгол», присвячені творчості поета та письменника Юрка Гудзя з с. Немильня, літературні зустрічі з поетом Анатолієм Клюско та іншими поетами міста та району, та дослідниками нашого краю.

      Летять роки… Згадуємо з вдячністю ветеранів і вітаємо з професійним святом бібліотекарів Журавкову М.В, Матвійчук М.В., Тарасюк Р.А., Шинкович Р.Я., Орел Р.В., Катюху Т.К., Запатрину Л.Ф., Стецюк Л.П., Коваленко Н.В., Хоменко Л.П. Низький уклін Вам за багаторічне і сумлінне служіння її величності Книзі та Читачу. Ваша праця відзначена районними та обласними нагородами, а вашу естафету служіння улюбленій справі несуть молоді спеціалісти.

    Приємно, йдучи по вулиці рідного міста, зупинитись біля капітально відремонтованого приміщення бібліотеки. У цьому заслуга начальника відділу культури і туризму РДА Найдюка Сергія Вікторовича. Свіжо пофарбоване, з новим дахом, пластиковими вікнами, утеплене, воно запрошує нас читачів скористатися своїми фондами. Комп’ютери читального залу підключені до мережі Інтернет, а додаткову інформацію можна отримати на сайті бібліотеки.

                Зі святом Вас вітають постійні читачі та відвідувачі!

З повагою Олександр Кучинський,

читач бібліотеки з 45-річним стажем